Zrównoważony Rozwój

Team Wosk i Knot troszczy się o naszą planetę!

Jesteśmy firmą świadomą ekologicznie, decydującą się na używanie opakowań i materiałów transportowych nadających się do recyklingu oraz jak najmniejszej ilości plastiku. W każdym wykonanym przez nas produkcie znajdziesz najlepsze składniki, które są ekologiczną alternatywą dla tradycyjnych świec z parafiny. Wierzymy, że drobne zmiany przynoszą duży efekt, dlatego chcemy uświadamiać naszych klientów o korzyściach płynących z wyboru świec sojowych. Ciągle poszukujemy lepszych i ekologicznych rozwiązań! Chcemy być przyjaźni środowisku na KAŻDYM etapie naszej działalności. Dlatego dbamy też o sposób dostarczanych do nas surowców oraz przemyślany proces produkcji.

DBAŁOŚĆ O ŚRODOWISKO JEST WPISANA W NASZYM DNA:
Projekt bez tytulu 37 – świece sojowe Wosk i Knot

KNOT
W naszych świecach używamy wyłącznie ekologicznych knotów bawełnianych zagruntowanych olejem roślinnym. Nasze knoty są najwyższej jakości i pozostają wolne od ołowiu, cyny i aluminium.

Projekt bez tytulu 37 – świece sojowe Wosk i Knot

WOSK
Do naszych produktów wykorzystujemy 100% wosk sojowy. Jest on w pełni biodegradowalny, niealergizujący oraz wolny od GMO! Stosowany przez nas wosk roślinny jest neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla. Wytwarzany z łatwych w uprawie nasion soi, wymaga niewielkich nakładów mechanicznych w trakcie obróbki. Nie wszyscy wiedzą, że dostępne na sklepowych półkach świece najczęściej składają się głownie z parafin, wytwarzanej z ropy naftowej! Badania wykazały również, że świece parafinowe wydzielają toksyczne opary w trakcie palenia, gdy wosk sojowy pozostaje nietoksyczny.

Projekt bez tytulu 37 – świece sojowe Wosk i Knot

OLJEKI ZAPACHOWE
Współpracujemy z wieloma wysokiej klasy domami zapachowymi z Europy. Nasze olejki zapachowe pochodzą z naturalnych, jak i wysokiej jakości składników syntetycznych posiadających certyfikaty IFRA (International Fragrance Association) potwierdzających ich bezpieczeństwo. Chociaż nasze świece i woski wykorzystują syntetyczne mieszanki zapachowe, pozostają nietoksyczne. W rzeczywistości praca z naturalnymi zapachami (takimi jak olejki eteryczne) jest praktyką niezrównoważoną ze względu na dużą ilość materiału potrzebną do wytworzenia niewielkiej ilości zapachu. Na przykład do wyprodukowania 5 mililitrów olejku różanego potrzeba około 8000 róż!

Projekt bez tytulu 37 – świece sojowe Wosk i Knot

DOSTAWA
Nasze przesyłki dostarczamy najbardziej przyjaznym transportem na rynku. Korzystanie z Paczkomatów przyczynia się do zmniejszenia liczby korków i hałasu związanego z transportem, a co za tym idzie ograniczenia emisji spalin. Kurier, który zostawia wiele paczek w jednym miejscu generuje znacznie mniejszy przebieg samochodu, aniżeli w przypadku indywidualnych doręczeń. Zadbaliśmy również o przyjazne dla środowiska paczki. Przy wysyłce naszych produktów nie używamy plastiku! Wykorzystujemy kartony, wypełniacz i papier pochodzący z recyklingu! Jeśli kiedykolwiek znajdziesz plastik w swojej przesyłce (folia bąbelkowa, poduszki powietrzne itp.) został one ponownie wykorzystane z przesyłek , które otrzymaliśmy w naszej pracowni od innego dostawcy. Nadajemy mu drugie życie zamiast wyrzucać do kosza.

Jak widzisz zrównoważony rozwój ma dla nas duże znaczenie! Pamiętaj, że w Twoich rękach spoczywa również odpowiedzialność za naszą planetę! Jeżeli podoba Ci się nasze podejście dołącz do nas na Instagramie i śledź nasz rozwój.

ZROWNOWAZONY ROZWOJ 1 1 – świece sojowe Wosk i Knot

TY TEŻ MOŻESZ ZOSTAĆ SUPERBOHATEREM!

Zwróć nam wykorzystane słoiczki po naszych produktach, a my nadamy im kolejne życie robiąc w nich nowe świece! Jak to zrobić? To bardzo proste! Uzbieraj minimum 5 słoiczków po naszych świecach. Poinformuj nas o chęci ich zwrotu. Wyślij do nas puste i czyste szkło. W ramach podziękowania przekażemy Ci kupon na darmową wysyłkę!