|  kontakt@woskiknot.pl

Dlaczego warto wybrać świece sojowe WOSK I KNOT?

Dlaczego Warto Wybrać Świece Sojowe?

WOSK i KNOT to polska marka, która od sierpnia 2020r. działa w Trójmieście. Z pasją i zaangażowaniem tworzymy świece sojowe zaczynając od podstaw – roztapiając wosk, przytwierdzając knot do naczynia, aż po ręczne przyklejenie etykiety. Dlaczego zdecydowaliśmy się na świece sojowe?
Zanim rozpoczęliśmy działalność wiele naczytaliśmy się na temat świec, ich produkcji. Ważne dla nas było, aby stworzyć coś co jest o wiele zdrowsze i bardziej bezpieczne.

 

JAK TO SIĘ ZACZĘŁO?

Przeglądając internet, natrafiliśmy na wiele artykułów na temat świec z parafiny.
Wiedzieliście, że podczas palenia, świece te wytwarzają niebezpieczne substancje takie jak toluen czy benzen ? Są to substancje, które negatywnie wpływają na nasz układ nerwowy, oddechowy, immunologiczny, a także atakują nerki i wątrobę. Brzmi tragicznie, prawda? A mimo wszystko tak wiele osób decyduje się na nie. Co jest powodem? Tego rodzaju świece są po prostu tanie. Dodawane barwniki i niskiej jakości olejki, które niesamowicie pachną przyczyniają się do tego, iż większość ludzi wybiera właśnie te świece. Niestety, nie mając wiedzy, iż to nie jest dobry wybór. Szkodliwe są nie tylko dla ludzi, ale i domowych zwierzaków.

 

A MOŻE WOSK SOJOWY?

W końcu natrafiliśmy na coś, co nas zainteresowało i zaczęliśmy przyglądać się temu bliżej.
Wosk sojowy jest to wosk roślinny pochodzenia naturalnego, który powstaje z ziaren soi. Sam w sobie nie wydziela szkodliwych substancji (w przeciwieństwie do świec z parafiny). Dodatkowym atutem jest to, iż palą się minimum dwa razy dłużej! Nasze świece o pojemności 300 ml palą się nawet 50 godzin! Jest to świetne rozwiązanie dla wszystkich świecoholików – taka świeczka starcza naprawdę na długo. Całość zamknęliśmy w szklanym słoiku. Dzięki temu, po wypaleniu wosku możesz go użyć np. na przyprawy, skarbonkę czy może być miejscem do przechowywania drobnych gadżetów.

Używamy również w 100% ekologicznych knotów nie stosując środków chemicznych. Nie wiele osób również wie, że tego rodzaju wosk stosowany jest w salonach masażu 🙂 – tak! Z tego względu, iż płynny wosk nie parzy, gdyż temperatura jest niższa. Poprzez swoje naturalne pochodzenie świetnie nawilża skórę. Oczywiście nie polecamy stosować naszych świec do tego typu masażu, gdyż olejki zawarte w świecach zawierają alergeny.

 

Wybierając naszą świecę wiedz, że wybierasz dobry produkt, w który wkładamy wiele serca i pracy. Produkt, który jest bardziej bezpieczny dla Ciebie i pozostałych domowników, czy Twoich pupili. Wysokiej jakości kompozycje zapachowe dodawane do świec wytwarzają niesamowity aromat, dzięki czemu w pełni zrelaksujesz się po ciężkim i długim dniu w pracy. Świeca WOSK i KNOT starcza naprawdę na długo, a gdy przygoda dobiegnie końca, wykorzystaj naczynie w dowolny sposób. Po prostu nadaj mu drugie życie! 🙂

Mamy nadzieje, że już wiesz – dlaczego warto wybrać świece sojowe! Zapraszamy do naszego e-sklepu

sprawdź nas w social mediach! Jesteśmy na instagramie i facebooku 🙂

 

 

dlaczego warto wybrać świece sojowe

What Our Clients Say
4680 opinii