|  kontakt@woskiknot.pl

Jak palić świece sojowe?

Jak palić świece sojowe?

To pytanie kiedyś i dla nas było dziwne, bo nie wiedzieliśmy, że istnieją jakieś zasady jak palić świece sojowe. Myśleliśmy tylko, że do szczęścia będą potrzebne jeszcze jedynie zapałki i koniec. A potem tylko wnioski, że te świeczki są tandetne, beznadziejne, zmarnowałem tylko pieniądze, bo nic nie czuć, świeczka nie chce się palić, wszystko osadza się na ściankach, świeczka tuneluje… Nie znając reguł i zasad palenia tak się niestety dzieje. Dlatego warto je poznać, aby móc w pełni cieszyć się z dokonanego zakupu.

 

CZAS PALENIA ŚWIEC SOJOWYCH

Pierwszą i najważniejszą rzeczą, jest pierwszy czas palenia.
Jak wiecie, świece sojowe palą się minimum dwa razy dłużej od zwykłych świec parafinowych, dlatego trzeba dać im trochę czasu. Ich pierwszy raz powinien trwać od dwóch do max czterech godzin, aż do pełnego upłynnienia górnej części wosku. Wtedy jesteśmy pewni, że świeca będzie wypalała się równomiernie. Nie będzie tworzył się wąski tunel, a pozostała część wosku nie będzie osadzała się na ściankach szklanego naczynia. Oczywiście, Ci co popełnili te błędy, a dowiedzieli się w trakcie jak obchodzić się ze świecą mają jeszcze szansę uratować swoje świece, gdyż jest na to kilka sposobów tj. zakładanie “sweterka” słoikom, kąpiel wodna świecy czy specjalne “daszki” bądź lampy do świec. Nie wszystko stracone! 🙂

 

KNOT

Kolejną istotną rzeczą jest przycinanie knota przed każdym następnym paleniem. Długość powinna wynosić około 0,5cm. Można go przyciąć zwykłymi nożyczkami, bądź jak ktoś jest ekspertem może to nawet zrobić w palcach. Jest to ważne, ze względu na to, iż nieprzycinany knot staje się ciężki, co w rezultacie może spowodować jego przechylenie się i zatopienie w wosku. Taką świecę ciężko będzie uratować, jeśli zareagujemy zbyt późno. Nieprzycinane knoty powodują również, iż świeca ma duży płomień, kopci, knot się kruszy i brudzi wosk, a także taka świeczka szybciej się wypala.

 

GASZENIE ŚWIEC SOJOWYCH

Warto również wiedzieć, iż gaszenie świecy powinno odbyć się poprzez odcięcie dopływu tlenu. Należy do tego wykorzystać wieczko dołączone do świecy, bądź gasidełka, które cieszą się coraz większą popularnością. Stosując tę metodę zapach świecy nie zostanie stłumiony przez kopcący się knot, a całe pomieszczenie wciąż będzie pięknie pachnieć.

 

GDZIE NIE PALIĆ ŚWIEC?

Pamiętajcie również, iż świec nie należy palić przy oknie, w przeciągu, gdyż cały zapach się ulotni i nie będzie wyczuwalny w pomieszczeniu. Ze względów bezpieczeństwa nie należy również wypalać świecy do samego końca. Jeśli zostanie ok. 1 cm wosku, należy ze świecą się pożegnać. Nie przestrzegając tej zasady narażasz się na duże niebezpieczeństwo, gdyż rozgrzany słoik może pęknąć, uszkodzić mebel na którym stała świeca, a nawet wywołać pożar. Chronić również przed dziećmi, zwierzakami i nie zostawiać świec bez nadzoru.

Teraz już wiesz jak palić świece sojowe. Przestrzegając powyższych zasad, stosowanie ich w praktyce gwarantuje większą radość i zadowolenie z dokonanego zakupu 🙂

Zapraszamy do naszego e-sklepu, a także social media 🙂

Pozdrawiamy!